Kalkulator remontu

Blog

Twoja baza wiedzy i inspiracji

Remont mieszkania — czy musisz podpisywać umowy z podwykonawcami?

Jest takie powiedzenie, że umowy pisze się na złe czasy — zgadzam się z tym w zupełności. Zawierając jakikolwiek tego typu dokument, czy to z dostawcą energii elektrycznej, firmą telekomunikacyjną, czy jakimikolwiek innymi przedsiębiorstwami, nie przeglądasz tego dokumentu, kiedy wszystko jest w porządku. Natomiast, gdy zdarzy się awaria, sytuacja kryzysowa lub jakiekolwiek niepożądane zdarzenie, jest to pierwsze, po co sięgasz.

czytaj dalej

Jak wycenić koszt remontu mieszkania?

Remont mieszkania to zazwyczaj poważne przedsięwzięcie, które wymaga starannego planowania i zgromadzenia odpowiednich środków finansowych. Koszt remontu mieszkania często zawiera też wspólne mianowniki, bez względu na zakres prac.

czytaj dalej

3 najgorsze momenty na budowie — jak sobie z nimi poradzić?

Decyzja zapadła — „robimy remont domu”! Na samym początku czujesz ekscytację, masz mnóstwo zapisanych inspiracji i już nie możesz doczekać się, kiedy wkroczy ekipa budowlana i zacznie się dziać. Jednak im dalej w las, tym bardziej ekscytacja ustępuje, problemy się piętrzą, a ilość decyzji przytłacza i odbiera całą radość z nadchodzących zmian.

czytaj dalej

5 genialnych patentów do kuchni

Często bywa nazywana sercem domu. Przygotowujemy w niej posiłki, rozmawiamy, spotykamy się z domownikami, pijemy wspólną kawę… W kuchni dzieje się naprawdę wiele i faktycznie spędzamy w niej mnóstwo czasu, szczególnie kiedy lubimy gotować i robimy to na co dzień. Przygotowywanie posiłków to czynność, która wymaga sprytnych, ergonomicznych patentów, pozwalających na optymalizację czasu, ograniczenie bałaganu i możliwość szybkiego znajdowania potrzebnych składników oraz sprzętów. Funkcjonalne rozwiązania w kuchni i zaprojektowanie jej w sposób umożliwiający wygodną pracę jest więc bardzo ważne.

czytaj dalej

Zasady ergonomii w łazience

Podczas planowania aranżacji łazienki, istotne jest skupienie nie tylko na aspektach estetycznych, ale także na funkcjonalności i komforcie dla wszystkich domowników. Mimo że łazienka to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie, możliwe jest zastosowanie zasad ergonomii, które przyczynią się do wygodniejszego użytkowania. W dzisiejszym artykule omówię sposoby dostosowania projektu łazienki do potrzeb różnych członków rodziny oraz harmonizacji wymagań projektowych z rzeczywistością użytkowania.

czytaj dalej

Jak zaprojektować wnętrze szafy?

Czy marzysz o idealnie zorganizowanej szafie, która ułatwi Ci codzienne poranne przygotowania? W tym artykule podzielę się z Tobą praktycznymi wskazówkami, które pomogą Ci zaprojektować funkcjonalne i estetyczne wnętrze szafy!

czytaj dalej

Jeszcze nie wybrałaś /-eś wymarzonego mieszkania?

Pobierz darmową checklistę do uzupełnienia i bądź przygotowana(-y) na mądry, świadomy i dobry wybór swojego miejsca na ziemi.