Kalkulator remontu

5 genialnych patentów do kuchni

Często bywa nazywana sercem domu. Przygotowujemy w niej posiłki, rozmawiamy, spotykamy się z domownikami, pijemy wspólną kawę… W kuchni dzieje się naprawdę wiele i faktycznie spędzamy w niej mnóstwo czasu, szczególnie kiedy lubimy gotować i robimy to na co dzień. Przygotowywanie posiłków to czynność, która wymaga sprytnych, ergonomicznych patentów, pozwalających na optymalizację czasu, ograniczenie bałaganu i możliwość szybkiego znajdowania potrzebnych składników oraz sprzętów. Funkcjonalne rozwiązania w kuchni i zaprojektowanie jej w sposób umożliwiający wygodną pracę jest więc bardzo ważne.

Sprytne rozwiązania w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które zdecydowanie bardziej niż sypialnia, jadalnia lub przedpokój wymaga przemyślenia funkcjonowania w nim. Częstotliwość gotowania, planowane sprzęty AGD i RTV, ilość członków rodziny i wielkość przygotowywanych porcji, a także najczęściej proferowane dania, to tylko niektóre z kwestii, które koniecznie należy wziąć pod wagę, aby stworzyć praktyczne, wygodne pomieszczenie.
Funkcjonalne rozwiązania oraz patenty na przechowanie w kuchni, to właśnie kwestie, które należy skrupulatnie zaplanować. Obecne rozwiązania stolarskie i sprzętowe dają ogromne możliwości i pozwalają stworzyć pomieszczenie, które w maksymalny sposób wykorzystuje dostępne miejsce i zapewnia niebywałą ergonomię. Poznaj 5 genialnych patentów do kuchni, które musisz zastosować.

Patenty do kuchni

1. Zamykana półka przy blacie na ekspress/robota kuchennego/Thermomix

To bardzo sprytny kuchenny patent, który zyskuje coraz większą popularność. Sprzęty kuchenne to nieodłączne elementy tego pomieszczenia, które jednak często zajmują spory obszar blatów roboczych, nawet jeżeli nie są używane codziennie.
Skonstruowanie wysuwanej platformy, w zamykanej szafce sprawia, że urządzenia nie zajmują miejsca roboczego, nie szpecą nowoczesnych kuchni, mniej się niszczą i kurzą, a mimo wszystko zawsze mamy je pod ręką.

2. Płyta grzewcza z wbudowanym okapem

Okap to niezbędny element wyposażenia kuchni, który zajmuje sporo miejsca i bywa niekoniecznie przyjazny dla oczu. Zdarzają się również sytuacje, że zamontowanie podwieszanego pochłaniacza okazuje się niemożliwe ze względu na niedostosowane i nieprzemyślane budownictwo. Co zrobić w takiej sytuacji?
Zastosować praktyczne rozwiązanie, jakim jest okap wbudowany w blat, tuż przy płycie grzewczej (istnieją także płyty, które mają już pochłaniacz). Jest to bardzo elegancki, niepozorny i wręcz niezauważalny element, który równie efektywnie, co podwieszany pochłaniacz będzie spełniał swoją rolę.

3. Wykrojona szuflada pod zlewem

Przestrzeń pod zlewozmywakiem najczęściej bywa kompletnie niewykorzystana i pozostawiona pusta. To ogromny błąd! Kuchnia jest takim pomieszczeniem w domu, w którym nigdy nie jest dość miejsca do przechowywania, szczególnie jeśli jest to niewielka przestrzeń.
Obszar pod blatem, wokół miski zlewu, można wykorzystać na okalającą go szufladę. Dokładnie w ten sam sposób, jak coraz częściej robi się to w łazienkach. W miejscu tym można przechowywać akcesoria do mycia naczyń, które nie będą już szpecić baterii kuchennej i blatu.

4. Szafka cargo na przyprawy/suche produkty/kubki/oliwy itp.

Szafka cargo to absolutny must have każdej nowoczesnej kuchni. Często projektując meble do tego pomieszczenia nie myślimy szczegółowo o funkcjonalności i nie planujemy późniejszego przechowywania. Zdarza się również, że zostają nam kilkunastocentymetrowe, niezagospodarowane przestrzenie pionowe pomiędzy szafkami, które decydujemy się po prostu zasłonić i zabudować.
Pionowa, wysuwana szafka cargo to bardzo wygodne rozwiązanie do przechowania wszelkich słoików, pojemników, suchych artykułów spożywczych, oliw, butelek oraz przypraw. Wśród wielu plusów tego rozwiązania jednym z najważniejszych jest to, że po wysunięciu półki widzimy wszystko, co się w niej znajduje, dlatego możemy lepiej planować zakupy, oszczędzać żywność i nie musimy wyciągać kilkunastu produktów z szafki, aby znaleźć ten właściwy.

5. Wysuwany blat/stolnica

Gotowanie to nie tylko garnki i sprzęty, ale przede wszystkim odpowiednia powierzchnia blatu roboczego. W niewielkich mieszkaniach to główny problem, który zgłaszają lubiący gotować klienci. Jak sobie z nim poradzić?
Dodatkowy, wysuwany blat to idealne rozwiązanie! Często montuje się go tuż pod właściwą powierzchnią roboczą, na wyjeżdżających prowadnicach. Innym patentem na wprowadzenie go w kuchni jest wysuwanie na zasadzie wachlarza, dzięki czemu tworzy swego rodzaju wyspę, do której można dostawić chokery lub po prostu używać jej do przygotowywania posiłków, np. jako stolnicę.

Funkcjonalne rozwiązania w kuchni pozwolą Ci stworzyć przestrzeń, która będzie zapraszała do gotowania i sprawi, że przygotowywanie posiłków stanie się prawdziwą przyjemnością. Koniecznie wykorzystaj wspomniane patenty podczas projektowania swojego nowego wnętrza, a jeżeli chcesz poznać i zastosować więcej sprytnych pomysłów skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

Powiązane artykuły

TRENDY WE WNĘTRZACH

Istnieją dwie grupy trendów wnętrzarskich. Pierwsze charakteryzują się tym, że są długotrwałe i zostaną z nami przez dłużej niż jeden sezon.

czytaj dalej

ILE KOSZTUJE REMONT CZ.1

Czyli podsumowanie cyklu, który pojawiał się regularnie na moim Instagramie, aby obalać mity i przedstawiać fakty, związane z przygotowywaniem budżetu remontowego.

czytaj dalej

Jeszcze nie wybrałaś /-eś wymarzonego mieszkania?

Pobierz darmową checklistę do uzupełnienia i bądź przygotowana(-y) na mądry, świadomy i dobry wybór swojego miejsca na ziemi.