Kalkulator remontu

Blog

Twoja baza wiedzy i inspiracji

Odkryj różnorodność frontów mebli na zamówienie — Wybierz styl, który pasuje do Twojego wnętrza!

Zastanawiasz się, jak nadać swoim meblom na zamówienie wyjątkowy wygląd i styl? Kluczem do osiągnięcia niepowtarzalnego designu jest wybór odpowiedniego rodzaju frontów mebli. Dzięki szerokiemu spektrum dostępnych opcji masz możliwość dopasowania mebli do swoich preferencji oraz do swojego budżetu. W tym artykule przedstawię różnorodność frontów mebli na zamówienie, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję i stworzyć idealne meble dla swojego domu.

czytaj dalej

Poznaj rodzaje sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane mają szerokie zastosowanie nie tylko ze względów estetycznych. Często są niezbędne do ukrycia instalacji i poprawy parametrów akustycznych oraz termoizolacyjnych wnętrza. Dzięki nim można schludnie zamaskować przewody elektryczne, systemy wentylacyjne i rury, nadając pomieszczeniu uporządkowany wygląd.

czytaj dalej

Inwentaryzacja — Klucz do perfekcyjnego projekt!

Kiedy zastanawiamy się, co stanowi podstawę dobrze wykonanego projektu, odpowiedź wydaje się być oczywista: dobrze wykonana inwentaryzacja. Może to wydawać się banalne, ale brak dokładnych pomiarów i poprawnie sporządzonej inwentaryzacji może prowadzić do wielu problemów i poważnie zagrażać powodzeniu całego przedsięwzięcia.
Niezależnie od planowanego zakresu prac i rodzaju nieruchomoci przygotowując się do remontu, należy poprawnie wykonać inwentaryzację.

czytaj dalej

Co to są zmiany lokatorskie i ile trzeba za nie zapłacić?

Znalazłeś idealne mieszkanie po długich poszukiwaniach — prawdziwą perełkę. Lokalizacja, metraż, cena — wszystko pasuje… choć cena mogłaby być nieco niższa, ale jest akceptowalna i mieści się w Twoich możliwościach. Jednak pojawił się pewien mały, ale znaczący „ale”… Aby mieszkanie było naprawdę wyjątkowe, wymaga pewnych zmian w układzie. To rodzi pytanie: Czy powierzyć deweloperowi wykonanie tych zmian? Czy zakres prac jest na tyle niewielki, że można je przeprowadzić samodzielnie po odbiorze? I co najważniejsze, ile takie zmiany kosztują?

czytaj dalej

Na czym NIE warto oszczędzać podczas remontu mieszkania?

Przeprowadzając remont, chcemy zazwyczaj zminimalizować wydatki i zaoszczędzać tam, gdzie się da. Jednak, aby uzyskać trwały i estetyczny efekt, nie warto oszczędzać na każdym kroku. W tym artykule omówimy cztery elementy, do których lepiej dołożyć, aby cieszyć się trwałością oraz komfortem użytkowania pomieszczenia przez lata.

czytaj dalej

Jeszcze nie wybrałaś /-eś wymarzonego mieszkania?

Pobierz darmową checklistę do uzupełnienia i bądź przygotowana(-y) na mądry, świadomy i dobry wybór swojego miejsca na ziemi.