Kalkulator remontu

Metamorfoza mieszkania małym kosztem

Chodzi Ci po głowie metamorfoza mieszkania? Zastanawiasz się nad jego odświeżeniem i nadaniem mu nieco nowego charakteru, ale obawiasz się o zbyt wysoki koszt takiej metamorfozy? Taki zabieg nie musi to od razu oznaczać wielkich zmian i generalnego remontu. Czasami nawet niewielkimi środkami możemy zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia i wprowadzić do niego powiew świeżości, przy okazji nie nadwyrężając naszego portfela.

Tekstylia

Najprostszym, najszybszym i bardzo efektownym sposobem na nadanie pomieszczeniu nowego życia jest wprowadzenie do niego nowych tekstyliów. Wydawałoby się, że jest to mało znaczący element wystroju, jednak spróbujcie wymienić choćby poszewki na sofie czy łóżku, a z pewnością od razu poczujecie różnicę!

Źródło: Pinterest

Chcąc przeprowadzić szybką metamorfozę mieszkania możemy także postarać się o zmianę zasłon. Jasne, długie zasłony dodadzą wnętrzu przytulności, choć możemy zdecydować się również na takie o różnorodnych wzorach i kolorach, mogących stanowić ciekawy akcent w minimalistycznym wnętrzu.

Źródło: Pinterest

Przy wystroju mieszkania dodaj ciepły koc lub pled przerzucony przez oparcie sofy i strefa wypoczynkowa od razu nabierze poczucia wygody i komfortu. Podobny efekt uzyskamy stosując nowy, miękki dywan w sypialni oraz w salonie przy sofie. Co prawda cena niektórych potrafi być bardzo wysoka, jednak nie dotyczy to absolutnie wszystkich, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na dywany bawełniane lub z juty.

Źródło: Pinterest

Dekoracja ścian

Duża ściana w pokoju świeci pustkami? Lustra to strzał w dziesiątkę zwłaszcza w pomieszczeniach z mniejszym metrażem. Kompozycja lustrzana w stylu boho a może duże stojące lustro oparte o ścianę? Możliwości jest bardzo wiele!

Doskonałym sposobem na wprowadzenie nowego ducha do wnętrza jest użycie plakatów, grafiki czy obrazów. Może to być kompozycja kilku elementów lub jeden duży, efektowny obraz zawieszony nad sofą. Dobrze sprawdzą się też proste grafiki, mające potencjał w niemal każdym wnętrzu.

Źródło: Pinterest

Klimatyczne oświetlenie

Kolejnym sposobem na szybką, ale spektakularną przemianę wnętrza jest wykorzystanie oświetlenia. Często pojedyncze światło sufitowe okazuje się być niewystarczające i zbyt ostre. Oświetlenie we wnętrzu powinno być przede wszystkim zróżnicowane, zarówno w kontekście pełnionych funkcji, jak i rozmieszczenia w różnych punktach pomieszczenia i na różnych poziomach.

Lampy stołowe oraz podłogowe z pewnością nadadzą wnętrzu klimatyczny nastrój i przebywanie w nim stanie się czystą przyjemnością. Pomyśl też o stworzeniu własnej instalacji świetlnej, np. z żarówek i kawałka drewna. Z pewnością ograniczymy wtedy wydatki, jednocześnie dając popis swoim zdolnościom manualnym 😉 Metamrfoza mieszkania gotowa! Efekt z pewnością pozytywnie cię zaskoczy.

Źródło: Pinterest

Minimalizm

Aby mieszkanie odpowiednio zakomponować i wszystkie elementy mogły ze sobą współgrać, warto pozbyć się nadmiaru rzeczy z mieszkania oraz uporządkować otaczającą nas przestrzeń. Unikniemy w ten sposób ciągłego poczucia bałaganu. Zdecydowanie lepiej postawić na kilka dobrze dobranych dekoracji, które nie będą przytłaczać i zdecydują o charakterze wnętrza.

Źródło: Pinterest

Nowe życie mebli

Któryś z mebli ci się znudził i zamierzasz go wyrzucić? Zanim to zrobisz, najpierw dobrze zastanów się, czy na pewno nie dałoby się go wykorzystać w aranżacji innego pokoju lub odnowić i np. przemalować. Spróbuj też poszukać mebli z drugiej ręki. Może akurat komoda, której chce pozbyć się sąsiadka okaże się idealnym meblem do twojego salonu, albo ten stary fotel po babci, który wystarczy na nowo zatapicerować. Pamiętaj, że aranżacja wnętrz może być świetną zabawą, więc nie bój się eksperymentów! Metamorfoza Twojego mieszkania może być dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

Źródło: Pinterest

Powiązane artykuły

TRENDY WE WNĘTRZACH

Istnieją dwie grupy trendów wnętrzarskich. Pierwsze charakteryzują się tym, że są długotrwałe i zostaną z nami przez dłużej niż jeden sezon.

czytaj dalej

ILE KOSZTUJE REMONT CZ.1

Czyli podsumowanie cyklu, który pojawiał się regularnie na moim Instagramie, aby obalać mity i przedstawiać fakty, związane z przygotowywaniem budżetu remontowego.

czytaj dalej

Jeszcze nie wybrałaś /-eś wymarzonego mieszkania?

Pobierz darmową checklistę do uzupełnienia i bądź przygotowana(-y) na mądry, świadomy i dobry wybór swojego miejsca na ziemi.