Kalkulator remontu

TRENDY WE WNĘTRZACH

Istnieją dwie grupy trendów wnętrzarskich.

Pierwsze charakteryzują się tym, że są długotrwałe i zostaną z nami przez dłużej niż jeden sezon. Raczej nie stracą na znaczeniu w ciągu najbliższych lat. Druga grupa to mikrotrendy, które powstały pod wpływem 2021 roku.

Na to co jest modne we wnętrzach miały ogromne znaczenie zmiany społeczno-kulturowe. Pod wpływem pandemii nasze zachowania i przyzwyczajenia się bardzo zmieniły. Zaczęliśmy chętniej dbać o nasz dom i staranniej wybieramy przedmioty, którymi się otaczamy. Sięgamy po materiały, które zapewnią nam wygodę i dobre samopoczucie. Coraz większą uwagę kierujemy w stronę natury. Jesteśmy uważniejsi na autentyczność. Chętniej odkrywamy nowe sposoby na wykorzystanie znanych materiałów.

Podstawowe kolory we wnętrzu

Kiedy oczekujesz, że dom zapewni nam spokój czy relaks, sięgnij po podstawową paletę w naturalnych odcieniach. Obejmuje ona achromaty w postaci czerni, bieli. Wykorzystaj odcienie szarości jak i stonowane tony. To one mają za zadanie urozmaicać nam bazę. Stosuj kolor beżowy zarówno w zimnych jak i ciepłych odcieniach. Kolor niebieski jest swoistym mikro trendem, który prawdopodobnie zostanie z nami w palecie kolorystycznej w 2022 roku.

Odrobina retro

Rozjaśnij wnętrze dodając delikatne propozycje przypalonej pomarańczy, zieleni mchu i innych ciepłych naturalnych kolorów. Bądź uważny na kolor i wzór.

Wprowadź zieleń do swojego wnętrza

Rośliny pięknie komponują się z naturalnym drewnem i ciepłymi brązami. Przynoszą spokój i relaks, a ich dodatkową zaletą jest to, że oczyszczą powietrze.

Wykorzystaj w pełni każdy zakamarek. W każdym pomieszczeniu istnieje wiele możliwości. Pamiętaj o pionowej przestrzeni jaką oferuje Twój pokój. Regały, drabiny i platformy mogą otwierać różne drzwi, a nawet pełnić funkcję przegródek.

Przestrzenie wielofunkcyjne

Wykorzystaj w pełni każdy zakamarek. W każdym pomieszczeniu istnieje wiele możliwości. Pamiętaj o pionowej przestrzeni jaką oferuje Twój pokój. Regały, drabiny i platformy mogą otwierać różne drzwi, a nawet pełnić funkcję przegródek.

Dom dający poczucie relaksu

Zrównoważony styl życia jest przyjazny dla środowiska. Zachęca do korzystania z ekologicznych alternatyw w naszym domu. Jasne drewno, proste linie czy filozofia mniej znaczy więcej pomaga stworzyć naturalny wystrój.

Minimalizm

Prawidłowo wykonany minimalizm poprawia jakość życia w przestrzeni, mimo, że pozornie oferuje mniej wygód. Podkreślając główny cel pomieszczenia, łatwo jest skoncentrować się na podstawowych codziennych potrzebach i obowiązkach.

Aby uzyskać minimalistyczne wnętrze trzymaj się jednego lub dwóch materiałów na meble, takich jak drewno lub stal i ogranicz ornamentykę. Możesz wprowadzić urozmaicenie za pomocą różnych tekstur i kontrastujących powierzchni.

Cztery style zgodne z trendami na 2022 rok

Skandi

Styl charakteryzuje się minimalizmem, gdzie każdy mebel i każda ozdoba pełni określoną funkcję. Mimo to, miękkie dodatki inspirowane naturą oddają skandynawską przytulność. We wnętrzu dominuje jasna kolorystyka. Wprowadź do salonu dużo światła poprzez transparentne zasłony lub rolety rzymskie. Wprowadzaj meble i obrazy nawiązujące do natury. Wykorzystaj we wnętrzu naturalne tkaniny. Jeśli natomiast chcesz sięgnąć po trochę egzotyki i wakacyjnego klimatu, dodaj delikatne elementy boho oraz kolorowe dodatki. 

Minimal

Okazuje się, że często meble o prostej formie mogą być najciekawszymi i ponadczasowymi elementami wnętrza. Minimalizm jest mocno osadzony nie tylko w modzie ale i we wnętrzach. Stosuj ponadczasowe materiały, stawiaj na wysoką jakość wykonania. Stosuj naturalne materiały takie jak len i bawełna. Głównymi kolorami stosowanymi w stylu minimalistycznym są odcienie szarości, czerni i bieli. Możesz się również zdecydować na subtelne odcienie karmelu i beżu.

Glam

Styl inspirowany wnętrzami paryskich kamienic. To połączenie klasycznych i eleganckich rozwiązań bez rezygnowania z minimalistycznego wzornictwa i nowoczesnych technologii. Unikaj mocnych kontrastów i zbyt dużej ilości kolorów. We wnętrzach w stylu Classic Glam zastosuj sztukaterie, lampy o prostych liniach, meble o ciekawej formie, wyposażenie wysokiej jakości oraz tkaniny o wyraźniej strukturze.

Kolor i ciepłe drewno

Styl dla kolorowych ptaków. Połączenie elementów retro, obłych kształtów, ciepłych kolorów i eko trendów. Rozbudź swoją kreatywność i stwórz nietypowe wnętrze, które będzie odzwierciedlać Twoją osobowość. Możesz pozwolić sobie na wprowadzenie elementów z pchlich targów, dodaj przedmioty z dobrym designem, łącz kolory i faktury.


Jeśli planujesz remont i chcesz porównać różnicę w kosztach za zakup wyposażenia i materiałów wykończeniowych w zależności od wybranego stylu i standardu wejdź tutaj i sprawdź darmowe narzędzie, które pomoże Ci w określeniu budżetu.

Jeśli planujesz remont jednego pomieszczenia sprawdź ofertę w zakładce sklep.

Powiązane artykuły

ILE KOSZTUJE REMONT CZ.1

Czyli podsumowanie cyklu, który pojawiał się regularnie na moim Instagramie, aby obalać mity i przedstawiać fakty, związane z przygotowywaniem budżetu remontowego.

czytaj dalej

Jeszcze nie wybrałaś /-eś wymarzonego mieszkania?

Pobierz darmową checklistę do uzupełnienia i bądź przygotowana(-y) na mądry, świadomy i dobry wybór swojego miejsca na ziemi.