Kalkulator remontu

Jak wykorzystać funkcjonalność kalkulatora kosztów

Kalkulator na stronie ilekosztujeremont.pl powstał z myślą o wszystkich osobach, które przed podjęciem inwestycji zakupu nieruchomości bądź decyzji o remoncie chcą zweryfikować swoje możliwości finansowe. Pojawia się więc pytanie: “Ile to będzie kosztować?”. Możemy określić koszt zakupu nieruchomości, oszacować koszty prac remontowo-wykończeniowych na podstawie dostępnych kalkulatorów kosztów prac na stronach www Trudność przysparza wyliczenie na szybko szacunkowych kosztów zakupu mebli i materiałów. I ten problem w oszacowaniu brakujących danych rozwiązuje kalkulator kosztów zakupu mebli i wyposażenia.

Gdzie szukać informacji odnośnie kosztów remontu

KOSZTY PRAC REMONTOWYCH I WYKOŃCZENIOWYCH

W zależności od tego, czy nieruchomość jest w rynku wtórnego czy pierwotnego, będzie zależało, jakie wysokie koszty należy założyć na prace remontowo-wykończeniowe. Przed podjęciem obliczeń przygotuj niezbędne wymiary pomieszczenia lub lokalu oraz ustal ogólny pomysł na wnętrze. Dzięki temu do obliczeń wprowadzisz poprawne dane, a wynik będzie pokazywał realne koszty, których możesz się spodziewać decydując się na remont.

zleceniomat.pl

Serwis, gdzie wycenisz zlecenie oraz otrzymasz ofertę cenową i kontakt do fachowców.

  • Serwis zapewnia wiele rodzajów kalkulatorów do wyceny prac lub materiałów. Możesz wybrać kalkulator szczegółowe jeśli chcesz mieć więcej opcji do wyboru lub szybkie gdy potrzebujesz orientacyjnej wyceny.
  • W kalkulatorach uzyskasz propozycje najpopularniejszy zakres prac i obliczenie niezbędnych ilości. Sugerowane propozycje możesz zmienić i dostosować do indywidualnych potrzeb.
  • Wstępną wycenę zlecenia poznasz zaraz po zakończeniu wprowadzenia danych do kalkulatora.
kb.pl

Portal, w którym znajdziesz Kalkulatory budowlane, oferty wykonawców i katalog firm.

  • Na stronie znajdziesz katalog kalkulatorów budowlanych i remontowych z podziałem na rodzaj budynku oraz zakres remontu.
  • Wycena powstaje na podstawie wprowadzonych danych odnośnie zakresu prac do wykonania.
  • Zestawienie z wyliczeniem zlecenia poznasz zaraz po zakończeniu wprowadzenia danych do kalkulatora.

SZACUNKOWY KOSZT MEBLI I MATERIAŁÓW

Oszacowanie kosztów zakupu wyposażenia, mebli i materiałów o tyle jest trudne, ponieważ przy wyborze i cen oraz asortymentu najczęściej ogranicza nas tylko sama wyobraźnia. Możemy zdecydować się tylko na produkty wysokiej klasy i najwyższej jakości co za tym idzie poniesiemy wysokie koszty zakupu. Możemy się również zdecydować tylko na budżetowe rozwiązania jak również miksować oba te warianty. Dlatego na początku procesu szacowania kosztów potrzebnych do podjęcia decyzji o rozpoczęciu decyzji proponuję dość elastyczne rozwiązanie, które pomoże Ci zweryfikować Twoje możliwości.

Przestrzegam jednak przed jednym zagrożeniem. Często niewygodną rzeczywistość staramy się wypierać. Czyli oczekiwania mamy wysokie, a nie zawsze za tym idą możliwości finansowe. Dodatkowo, częstym błędem jest to, że osoby które prowadzą remont nie sumują wszystkich kosztów i przekazują błędne informacje zaniżając wartość kosztów, które rzeczywiście ponieśli i tym samym jesteśmy przekonani, że remont uda się nam zrealizować taniej niż będzie to możliwe.

Kalkulator nie powstał, aby lukrować rzeczywistość, ale żeby możliwie najlepiej wycenić koszty i przygotować Cię odpowiednio do wydatków.

ilekosztujeremont.pl

Obliczenia powstają na bazie Twoich wyborów odnośnie stylu, standardu wykończenia oraz ilości m2.

1. Rodzaje stylu do wyboru:

Jasny minimalizm

Wnętrze w stonowanej palecie barwy od bieli przez szarości po cieplejsze odcienie. Użyte meble i materiały są gładkie i proste. Główną rolę odgrywa forma i faktura użytych mebli i dekoracji.
Stonowane wnętrze w jasnych kolorach. Zabudowa meblowa to połączenie klasycznej bieli i jasnego drewna. Podłoga i blat pozostają w stonowanej szarości o surowym charakterze betonu.
Jasne wnętrze w tonacji bieli i szarości uzupełnione o proste w formie sprzęty i chromowaną armaturę. Duże płyty gresowe i gładkie powierzchnie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Klasyczny Glam

Prowadzi na myśl wnętrza paryskiej kamienicy. Ściany dekorowane są sztukaterią, a materiały szlachetne i wyszukane. Meble mogą być połączeniem klasycznej elegancji i minimalizmu, za to dekoracje i oświetlenie jest ozdobną biżuterią tego wnętrza.
Eleganckie i jasne wnętrze z zabudową meblową w białym kolorze. Podłoga we wzór marmuru bianco Carrara, mozaika na ścianie i jasne ściany stanowią piękne tło dla złotych dodatków i frezowanych frontów zabudowy kuchennej.
Eleganckie i jasne wnętrze tej łazienki do ponadczasowe połączenie marmuru i złota. Aranżacja wzbogacona jest o oryginalną sztukaterię oraz wzorzyste płytki dekoracyjne.

Scandi

Bazuje na naturalnych i jasnych barwach. Przytulności dodają ciepłe tkaniny i wzorzyste detale. Meble są klasyczne i proste, a w elementach oświetlenia i dekoracji pojawiają się akcenty boho.
Przytulne wnętrze o stonowanej palecie barw i wypełnione naturalnymi materiałami. Szare szafki i drewniany blat są stonowanym dodatkiem do wzorzystej podłogi i czarnych detali.
Najbardziej naturalne i ponadczasowe połączenie bieli, beżu i szarości zyskało w tym wnętrzu przyjemny charakter boho. Neutralne płytki ścienne i podłogowe stały się bazą do miękkich kształtów sprzętów łazienkowych i armatury.

Trendy Wood

Nieco szaleństwa połączonego z uwielbiana klasyką. Ściany malowane są na ciepły ceglasty kolor, podłoga w odcieniach brązu, a wszystko zyskuje na wyrazistości dzięki czarnym detalom.
Pełne charakteru wnętrze z modnymi elementami terazzo. Szafki kuchenne w kolorze ciemnego dębu połączone są z ceglastym kolorem frontów szafek wiszących oraz okładziny ściennej. Sprzęty i detale w czarnym kolorze.
Wyjątkowe połączenie tekstury terazzo i małych płytek pozwala zaaranżować modne i przyjemne wnętrze. Szarość podłogi, szafka w kolorze ciemnego drewna i umywalka są dodatkowo ozdobione prostymi czarnymi elementami armatury i oświetlenia.
2. Rodzaje standardu wykończenia:
BasicPremium
Tańsze wersje mebli i oświetlenia.

Większość zakupów zrealizujesz w marketach budowlanych lub znanych sieciówkach.

Drzwi do tańsza seria znanego producenta, najczęściej okleinowane i o konstrukcji plastra miodu.

Koszt podłogi salonu nie przekroczy 100zł/m2.

Gotowe modułowe meble kuchenne i blat z laminatu.

Sprzęty AGD popularnych marek.

Płytki ścienne i podłogowe w kuchni w cenie poniżej 129zł/m2.

Tańsze linie produktowe znanych marek.

Płytki ścienne i podłogowe w łazience poniżej 150zł/m2.
Dobre jakościowo i designerskie meble i oświetlenie.

Większość zakupów zrealizujesz u sprawdzonych dystrybutorów.

Drzwi do propozycja od znanego producenta, najczęściej lakierowane lub fornirowane i o konstrukcji płytowej.

Koszt podłogi w salonie nie przekroczy 350zł/m2.

Meble do kuchni wykonane na wymiar przez stolarza oraz blat z konglomeratu kwarcowego.

Sprzęty AGD wysokiej jakości.

Płytki ścienne i podłogowe w kuchni będą w cenie poniżej 180zł/m2.

Droższe linie produktowe znanych marek.

Płytki ścienne i podłogowe w łazience poniżej 260zł/m2.
3. Rodzaj pomieszczeń:

Wprowadź dane dotyczące rodzaju i ilości pomieszczeń oraz ich powierzchnię:

Na podstawie podanych przez Ciebie informacji oraz wyborów odnośnie stylu i standardu otrzymasz wiadomość w której zawarte będą informacje:

  • Szacunkowy koszt zakupu mebli i materiałów
  • Możliwość zakupu spersonalizowanej listy zakupów
  • Ofertę na projekt wnętrza

ZBIERZ DANE I PRZEANALIZUJ MOŻLIWOŚCI FINANSOWE

Po zebraniu informacji odnośnie kosztu nieruchomości, prac i materiałów remontowo-wykończeniowych oraz szacunkowy koszt zakupu mebli i wyposażenia zrób analizę finansową i zweryfikuj swoje możliwości inwestycyjne.


Powiązane artykuły

TRENDY WE WNĘTRZACH

Istnieją dwie grupy trendów wnętrzarskich. Pierwsze charakteryzują się tym, że są długotrwałe i zostaną z nami przez dłużej niż jeden sezon.

czytaj dalej

ILE KOSZTUJE REMONT CZ.1

Czyli podsumowanie cyklu, który pojawiał się regularnie na moim Instagramie, aby obalać mity i przedstawiać fakty, związane z przygotowywaniem budżetu remontowego.

czytaj dalej

Jeszcze nie wybrałaś /-eś wymarzonego mieszkania?

Pobierz darmową checklistę do uzupełnienia i bądź przygotowana(-y) na mądry, świadomy i dobry wybór swojego miejsca na ziemi.